I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Zakończenie XVI edycji ŚKM

Zakończenie XVI edycji ŚKM

Z radością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły Paulina Konkol z kl.2f i Paweł Bienek z kl.1e uzyskali tytuł Finalisty Śląskiego Konkursu Matematycznego.

Uroczyste zakończenie XVI edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego, wraz z ogłoszeniem wyników, odbyło się 7 maja 2019 r. w sali posiedzeń Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas zakończenia wykład pt.  „O obsesji Ludolpha van Ceulena” wygłosił prof. dr hab. Roman Ger (Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach).

Do konkursu uczniów przygotowywała mgr Aleksandra Wolny-Kowalska i mgr Halina Czech

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!