I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Współpraca z Uniwersytetem Śląskim

Współpraca z Uniwersytetem Śląskim

W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Śląskim uczniowie klasy 1c uczestniczyli w wykładzie multimedialnym na temat badań biologicznych w obiektywie super nowoczesnego skaningowego mikroskopu elektronowego.

Zwiedzali Laboratorium SEM oraz samodzielnie pracowali z mikroskopem skaningowym, wykonując zdjęcia oglądanych obiektów. Zwiedzili również laboratorium mikroskopii konfokalnej. Klasa 2c uczestniczyła w zajęciach terenowych, przeprowadzonych przez p. dr Wojciecha Zarzyckiego z Katedry Ekologii. Zajęcia odbyły się na terenie rezerwatu Łęźczok. Oprócz wiadomości dotyczących flory i rezerwatu, uczniowie dowiedzieli się także jakie rośliny spotykane w czasie tej wycieczki można wykorzystać w kuchni do przygotowania posiłków. Zajęcia były bardzo ciekawe; interdyscyplinarne. Wiadomości z biologii łączyły się z wiadomościami z geografii, historii, a nawet z kartografii.