I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Święto Matematyki – podsumowanie

Święto Matematyki – podsumowanie

W czwartek 23 maja w naszej szkole już po raz piąty zostało zorganizowane Święto Matematyki.

W ramach imprezy odbyło się kilka ciekawych wydarzeń, w których wzięli udział uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku wygrał Jakub Dyrda (kl 2e), drugi był Dominik Janczak (kl. 1b), a trzeci Mateusz Górecki (kl.1f). Kolejne miejsca zajęli Łukasz Frydrych (kl. 1e), Fryderyk Kowalczyk (kl. 2f) i Michał Kuśka (kl. 2b). Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Marta Kreis (kl. 2f.) Za obsługą sędziowską zawodów odpowiedzialni byli Wiesław Miłkowski i Mateusz Macherzyński z Klubu Szachowego Zefir z Boguszowic. Serdecznie dziękujemy im za sprawne przeprowadzenie turnieju i liczymy na dalszą współpracę w kolejnych edycjach!

W auli szkolnej wybrane klasy wysłuchały dwugodzinnego wykładu  pt. ?O korzyściach z demokracji i obalaniu monarchii metodami matematycznymi? . Referat na pograniczu WOS-u i matematyki wygłosił dr Michał Trzęsiok z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Turniej ?1 z 10? dla klas pierwszych sprawdzający wiedzę matematyczną (poziom podstawowy) wygrał Maciej Kanty (kl.1c). Podium uzupełniły Aleksandra Malanowska i Małgorzata Szulc (również z klasy 1c). Gratulujemy wiedzy i odwagi! Nad całością czuwała p. Halina Czech

Mistrzem Szkoły w układaniu kostki Rubika został bezkonkurencyjny Mikołaj Tabaka (kl. IIIB), który potrzebował zaledwie 39 sek.

Z kolei najlepsze plakaty promujące Święto Matematyki wykonały Anna Musielak razem z Irminą Lepiarczyk (IIIA) oraz Natalia Pudło (kl. 1g).

Wydarzenie zorganizowali nauczyciele matematyki w ZS nr 1 w Rybniku. Koordynatorem całości była Aleksandry Wolny-Kowalska.