I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Matematyczne sukcesy IIIA gimnazjum

Matematyczne sukcesy IIIA gimnazjum

Agata Seman, Hanna Kajzerek i Wiktor Szopa zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Już 15 stycznia czekają na kolejne zmagania.Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Ponadto Agata Seman jako jedyna spośród 11 uczestników naszego gimnazjum bierze udział w zawodach II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Już w najbliższą sobotę odbędą się one w V LO w Bielsku-Białej. Stawka jest wysoka, bo tytul finalisty uprawnia między innymi do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej poza standardową procedurą rekrutacyjną.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy już osiągnęli wielki sukces i życzymy powodzenia podczas kolejnych matematycznych zmagań.