I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Iga i Zuzia na Kampusie

Iga i Zuzia na Kampusie

6 czerwca 2021 na rybnickim Kampusie odbył się koncert poezji śpiewanej uczestników warsztatów rozwojowo-kulturalnych ,,Z niejednej półki!”. Wśród występujących znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Zuzanna Kralka z klasy 2a oraz Igriana Bartoszek z klasy 2gL.

Zuzia wykonała dwie poruszające recytacje swoich autorskich wierszy: “Moje kolano” oraz “Atmosfera”, wzbogacone kreacją aktorską. Za to Iga w piękny sposób zinterpretowała teksty pisarzy Wolnej Inicjatywy Artystycznej “Wytrych” – „nic nie należy do nas” Adama Marka oraz „Deszcz” Izabeli Gardian, zamieniając je w piosenki aktorskie. Obu młodym artystką towarzyszył akompaniament muzyków, a ścieżki dźwiękowe były tworzone przez nich samych.

Za organizację wydarzenia odpowiadało stowarzyszenie kulturalne “Słowem w Twarz”, działające w obrębie Rybnika, ale i w jego okolicach, w którym to obie dziewczyny działają i rozwijają się nie tylko w kierunku artystycznym pod patronatem Mateusza Suchana, absolwenta naszej szkoły, reżysera i prowadzącego niedzielny koncert.

Tekst: Jolanta Murzyn