I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Frankofonia 2021 – konkursy

Frankofonia 2021 – konkursy

Chers élèves, czas na naszą szkolną Frankofonię. W programie przygotowaliśmy dla Was kilka konkursów!

1. Konkurs na filmik o kraju frankofońskim

Filmik powinien w sposób interesujący przedstawić kraj frankofoński, jego najciekawsze elementy; np.: zabytki, ciekawostki, kuchnię, postaci, tradycje, historię. Filmik powinien trwać maksymalnie 10 minut. Mile widziane elementy w języku francuskim. Treść zawarta w filmiku nie może obrażać ani naruszać praw innych osób.

Filmiki należy przesłać do 28 marca 2021r. na adres jmurzyn@zs1.rybnik.pl.

2. Konkurs na filmik o regionie francuskim

Filmik powinien w sposób interesujący przedstawić region Francji, jego najciekawsze elementy; np.: zabytki, kuchnię, ciekawostki. Filmik powinien trwać do 6 minut. Mile widziane elementy w języku francuskim. Treść zawarta w filmiku nie może obrażać ani naruszać praw innych osób.

Filmiki należy przesłać do 28 marca 2021r. na adres jmurzyn@zs1.rybnik.pl.

3. Konkurs na Francuski TikTok Challenge w 3 kategoriach tematycznych :
– moda (nieograniczona ilość stylizacji)
– kuchnia francuska
– bohater kina frankofońskiego

Nakręć krótki filmik (15-60sekund), w którym pokazujesz, jak w kreatywny sposób wyskakujesz z kapci by być gotowym na wybieg, na plan filmowy lub na wyzwanie kulinarne. Jedna osoba może wysłać po jednym filmiku w każdej kategorii. W konkursie można brać udział indywidualnie lub w parach. Treść zawarta w filmiku nie może obrażać ani naruszać praw innych osób.

Filmiki należy przesłać do 7 kwietnia 2021r. na adres jmurzyn@zs1.rybnik.pl.

NAGRODY CZEKAJĄ!

Udział w konkursach oznacza zgodę na publikację imienia i nazwiska ewentualnych laureatów oraz filmiku lub kadru na stronie szkoły.