I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Frankofonia 2014 – relacja

Frankofonia 2014 – relacja

4 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku odbyła się ?FRANKOFONIA 2014?, impreza promująca kulturę i język francuski.

Tegoroczna edycja Frankofonii przyjęła jako temat przewodni ?La chanson française ? travers le temps? ?piosenka francuska poprzez wieki. Uczniowie z pięciu gimnazjów i sześciu liceów wzięli udział w 2 konkursach o najlepsze wykonanie piosenki francuskojęzycznej i najlepsze sparodiowanie piosenki. Przewidziano również degustację potraw francuskich, przygotowanych przez samych uczniów. Rybnicka Frankofonia kolejny raz udowodniła, że język i kultura Francji są bliskie naszej młodzieży i zainteresowanie tym językiem wzrasta z roku na rok. Licznie zebrani Goście byli pod wrażeniem występów, dekoracji szkoły i gościnności gospodarzy.

Wyniki konkursów:

• kategoria ?piosenka francuska ? gimnazjum?

I miejsce Anna Drewniok ? Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 w Rybniku
II miejsce Kinga Brawańska ? ZS nr 2 ? Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śl.
III miejsce Julia Borkowska ? ZS Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śl.

• kategoria ?piosenka francuska ? liceum?

I miejsce ? Martyna Barteczko ? IV LO w Rybniku
II miejsce ? Wioletta Kluczniok ? ZSO w Żorach
III miejsce ? Aleksandra Chałupska ? ZS nr 1 im. Powstańców Śl w Rybniku

• kategoria ?parodia piosenki?

I miejsce – ZS Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śl.
II miejsce – ZS nr 2 ? Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śl. (Dawid Weideman)
III miejsce ? Gimnazjum Sportowe nr 2 w Rybniku

>> Frankofonia – czytaj więcej