I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Dawka strachu i napięcia – kilka słów o nocy czytania opowieści

Dawka strachu i napięcia – kilka słów o nocy czytania opowieści

W piątek, 14 grudnia, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w pierwszej szkolnej "Nocy Opowieści", zorganizowanej przez klasę 2a.

Było to spotkanie fanów ekstremalnych wrażeń, takich jak spędzenie całej nocy w szkolnej auli, spanie w śpiworach na materacach gimnastycznych, nocna pizza. Szkoła nocą jest tajemnicza, korytarze, wprawdzie oświetlone, wyglądają inaczej niż w dzień. Wszystkie dźwięki nabierają niezwykłego natężenia, tak że nie wiadomo, czy ktoś tylko korzysta z toalety, czy do budynku przedostały się  jakieś groźne istoty?

W auli paliły się tylko świece i niewielka lampka oświetlająca czytane stronice?Płynęły niesamowite historie o niewyjaśnionych zdarzeniach, serbskich wampirach, metamorfozach i potwornych zbrodniach?

Noc rozpoczęły baśnie braci Grimm, słowa płynęły również z książek Stevena Kinga, Edgara Alana Poego i innych zbiorów pełnych oryginalnych opowieści. Ze sztuką głośnego czytania  mógł zmierzyć się każdy, kto miał na to ochotę. Lektorzy stawali przed trudnymi zdaniami, ale każdy z nich poradził sobie świetnie.

Noc rozpoczęła się zabawą integracyjną, która pozwoliła uczestnikom poznać się nieco bliżej, porozmawiać oraz wymienić komplementami. Okazało się, że w imprezie uczestniczą ludzie nietuzinkowi, ciekawi świata i innych, pasjonaci czytania. Miło bać się trochę w tak dobranym towarzystwie!

Magiczna atmosfera nocy, spędzonej w gronie przyjaciół i dobrej lektury, zapisała się w pamięci niejednego uczestnika ? zarówno tych, którzy odpłynęli do bajkowej krainy snów nieco wcześniej, jak i tych, którzy wytrwali do świtu.

Opiekę nad ?Nocą Opowieści? sprawowały panie Marzena Bajorska i Aleksandra Kotas.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z kulturą żywego słowa w naszej szkole. Gratulujemy pomysłu i wykonania klasie 2a!