I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Zuzanna Bober w finale konkursu poezji Herberta

Zuzanna Bober w finale konkursu poezji Herberta

Pierwszy dzień wiosny to Międzynarodowy Dzień Poezji - drugi i trzeci to święto poezji w Żorach!

W dniach 22 i 23 marca w klubie Wisus w Żorach odbyły się eliminacje do XIV Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa Herberta pod honorowym patronatem żony poety, Katarzyny Herbert. W eliminacjach udział wzięło ponad stu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ? w tym pięć uczennic z naszej szkoły. Nasze gimnazjum reprezentowały: Zuzanna Bober (IA), Klaudia Kulesza (IA) oraz Laura Popek (IIB), a  liceum: Paulina Błażyca (2d) i Paulina Głód (2d).

Do finału zakwalifikowała się Zuzanna Bober (IA), która w nagrodę wzięła udział w profesjonalnych warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora i trenera Michała Skibę.

W czwartek 7 kwietnia o g. 10:00 trzymamy kciuki za Zuzię Bober, która w MOK w Żorach będzie reprezentowała naszą szkołę w finale XIV Konkursu Recytatorskiego im. Zbigniewa Herberta.

Opiekunem merytorycznym jest nasza polonistka, Marzena Bajorska.

Klaudia Kulesza, Laura Popek, Zuzanna Bober
Paulina Głód