Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Zofia Durdzińska w etapie diecezjalnym konkursu biblijnego

Zofia Durdzińska w etapie diecezjalnym konkursu biblijnego

Z radością informujemy, że uczennica klasy IB gimnazjum, Zofia Durdzińska, zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/16 organizowanego w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.

Etap szkolny/parafialny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura odbył się w dniu 28 listopada 2015 roku w budynku parafii ewangelicko-augsburskiej w Rybniku. W skład komisji wchodzili ks. proboszcz Mirosław Sikora i parafianin Dariusz Wantulok. Nasza uczennica, Zofia Durdzińska, uzyskała awans do etapu diecezjalnego, który zostanie zorganizowany 9 stycznia 2016 roku.

Ogólnopolski Konkurs Biblijny ?Sola Scriptura? jest organizowany co roku przez Wydawnictwo Augustana oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego. Przedmiotem konkursu jest każdorazowo inna księga biblijna lub jej określony fragment. W tym roku tematem konkursu jest treść Ewangelii Łukasza.

Konkurs jest przeprowadzany w trzech grupach wiekowych:
– grupa I ? klasy IV-VI szkoły podstawowej;
– grupa II ? klasy I-III gimnazjum;
– grupa III ? szkoły ponadgimnazjalne.

Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolno-parafialnym, diecezjalnym (regionalnym) oraz ogólnopolskim. Każdy z tych etapów ma formę pisemną ? uczestnicy odpowiadają na pytania o różnym charakterze ? otwartym i testowym.

Młodzież i dzieci przygotowują się do konkursu na podstawie: Biblia to jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1975 lub późniejszych edycji tej Biblii wydanych przez Towarzystwo Biblijne w Polsce.

Celem konkursu jest:
– zachęcanie do lektury Pisma Świętego;
– nawiązanie do ewangelickich tradycji związanych ze studiowaniem i dobrą znajomością ksiąg biblijnych Starego i Nowego Testamentu;
– kształtowanie i umacnianie wiary poprzez regularny kontakt ze Słowem Bożym;
– zachęcanie uczniów do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego.