I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Z wizytą u ks. abpa Damiana Zimonia

Z wizytą u ks. abpa Damiana Zimonia

W miniony piątek przedstawiciele naszej społeczności, z Panem Dyrektorem Tadeuszem Chrószczem na czele, odwiedzili jednego z najznamienitszych ?Powstańców? ? ks. abpa Damiana Zimonia.

Powody wizyty były dwa; złożenie imieninowych życzeń i zaproszenie gospodarza na Jubileusz 95-lecia Szkoły. Jak zawsze spotkanie w Katowicach przy ul. Francuskiej odbyło się w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze. Jak zawsze również do Rybnika wróciliśmy obdarowani; ksiądz Arcybiskup ofiarował bibliotece szkolnej album ?Katedry Europy? dołączając do niego życzenia dla społeczności Szkoły.

Radość ze spotkania była podwójna, gdyż naszemu zacnemu gospodarzowi towarzyszył jego kapelan, ks. Bartłomiej Kuźnik, także absolwent ?Powstańców?. Ks. Bartek niedawno obronił rozprawę doktorską, więc podczas spotkania złożyliśmy mu stosowne gratulacje. Z treścią dysertacji zatytułowanej ?Moją pustynią jest świat. Studium dorobku kaznodziejskiego księdza doktora Stanisława Bisty (1929-1985)? można się zapoznać w bibliotece szkolnej.

Ks. Piotr Piekło