I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku X Międzyszkolna Liga Jęz. Ang. – relacja i galeria

X Międzyszkolna Liga Jęz. Ang. – relacja i galeria

W piątek 7 kwietnia w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 17 w Rybniku odbył się finał X Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego. W 4-częściowym etapie pisemnym wzięło udział 46 uczniów z 17 szkół.

W finale wystąpiło 14 uczniów, reprezentując 10 szkół. Laureatami zostali: Maria Banout ? Gimnazjum w Pszowie, Patryk Ciałoń ? Zespół Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Szymon Kieczka ? Gimnazjum nr 1 w Żorach.

Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języka angielskiego w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 17 w Rybniku Marzanna Bogusz i Zuzanna Pasierbek.

Konferansjerzy: Hanna Witoszek i Artur Pielorz.

Jurorzy: Zuzanna Pasierbek, Marzanna Bogusz, Irmina Lepiarczyk (IA), Wiktoria Jabłukiewicz (IB), Klaudia Kulesza (IIA), Aleksandra Szołdra (IIB), Aneta Tkocz (IIIA), Jagna Zając (IIIB).

Dyrektor szkoły Tadeusz Chrószcz przywitał wszystkich gości i otworzył imprezę.

Sponsorem nagród była Rada Rodziców przy ZS nr 1 w Rybniku. Jej prezes, Paweł Bronikowski, był gościem honorowym wydarzenia.

Jedną z atrakcji finałowego spotkania ligi był występ uczniów klasy 1b z I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku w spektaklu pt. ?The chronicles of Narnia: the pills, the witch and the wardrobe? prezentowanym wcześniej podczas XXIII Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim im. Floriana Nowaka.

Fot. Jakub Bednarczyk, Mateusz Pawela