I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Wigilia Międzynarodowa 2018

Wigilia Międzynarodowa 2018

We wtorek 18 grudnia jak co roku zgromadziliśmy się Wigilijce Międzynarodowej. Osoby nieobecne na auli miały okazję obejrzeć transmisję ze świątecznego spotkania.

Nasi uczniowie nie zawiedli nas swoimi prezentacjami. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele o tradycyjnych obrzędach bożonarodzeniowych w krajach takich jak: Filipiny, Norwegia, Meksyk czy Portugalia. Oprócz nich, posłuchaliśmy też o świętach w Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Grecji. Nie mogło też zabraknąć Polski – co pomogło nam wczuć się w świąteczny nastrój. Pod koniec nastąpiło klasyczne pokrojenie indyka przez Pana Dyrektora Tadeusza Chrószcza oraz Prezesa Rady Rodziców Pana Pawła Bronikowskiego. Uczniowie obecni na auli mieli okazję skosztować przygotowanych przez prezentujących potraw świątecznych typowych dla wybranych przez siebie krajów, o których opowiadali podczas swoich wystąpień.

Spotkanie uświetniła obecność Dyrekcji Szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli oraz chóru Bel Canto.

Wigilijka Międzynarodowa zdecydowanie pomogła nam poczuć ducha świąt.

Do zobaczenia za rok.

Fotorelacja autorstwa Mateusza Paweli z klasy 1f