I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Warsztaty teatralne klasy 3d

Warsztaty teatralne klasy 3d

Dnia 16 grudnia uczniowie klasy 3d o profilu humanistycznym pod opieką prof. Marzeny Bajorskiej uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach teatralnych, które odbyły się w Domu Kultury w Boguszowicach.

Zajęcia prowadziła Izabela Karwot (reżyserka teatralna, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród teatralnych, dyrektor DK w Boguszowicach) wraz z Markiem Żyłą ( artysta związany z Teatrem Lalek). Niezwykłe zaangażowanie, pasja i charyzma prowadzących udzieliła się młodym adeptom sztuki teatralnej od początku zajęć.

Licealiści pracowali w dwóch grupach, poznając tajniki teatru: począwszy od profesjonalnej rozgrzewki, poprzez pracę nad oddechem oraz zajęcia z elementami tańca, a skończywszy na interpretowaniu tekstów Stanisława Ignacego Witkiewicza. Klasa poznała również w czasie zajęć praktycznych tajniki teatru lalek.

Uczniowie uzyskali możliwość uczestniczenia w niecodziennej formie nauki, nie tylko poszerzając swoją wiedzę, ale również zyskawszy sposobność spędzenia czasu razem w metafizycznej atmosferze teatru w towarzystwie nietuzinkowych ludzi, którzy od lat go tworzą.