I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Ulicami Rybnika do Brukseli

Ulicami Rybnika do Brukseli

Cztery uczennice z naszej szkoły, Anna Bomba, Martyna Legieć, Izabela Makosz i Paulina Nitner (klasa 2d) wzięły udział w ogólnopolskim konkursie "Europa z naszej ulicy" organizowanym przez Fundację Dzieci i Młodzieży.

W pierwszym etapie celem było stworzenie autorskiego projektu na temat działalności Unii Europejskiej w naszym regionie. Wysłany do Warszawy pomysł projektu spodobał się jurorom i drużynie z ?Powstańców? udało się przejść do kolejnego etapu eliminacji. Pomysł należało zrealizować i zaprezentować w finale konkursu.

Dziewczyny stworzyły 3 makiety rybnickich obiektów sfinansowanych ze środków UE, a następnie przeprowadziły sondę uliczną zawierającą pytania dotyczące tych obiektów i z nimi związanych funduszy.

Tak przygotowany projekt zaprezentowały w Warszawie. W sumie spośród 11 drużyn zakwalifikowanych do finału z całej Polski, 4 zostały wyłonione jako zwycięskie. Drużyna z naszej szkoły znalazła się w szczęśliwym gronie wygranych. W nagrodę dziewczyny wraz z panią prof. Joanną Miksztą, która była opiekunką projektu, udadzą się na trzydniową wycieczkę do Brukseli.

Gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.