I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Uczennica I LO ma szansę pojechać do USA

Uczennica I LO ma szansę pojechać do USA

Sukces uczennicy naszej szkoły podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination.

Drużyna reprezentująca Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rybniku zdobyła I miejsce w Wyzwaniu Naukowym ?Ściśle tajne? w III poziomie wiekowym podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu, która odbywała się w dniach 16-19.03.2017r.

W tym czasie we Wrocławiu ponownie zgromadziło się około 2000 najkreatywniejszych młodych ludzi z kraju i zagranicy, aby zaprezentować przed ekspertami swoje pomysły na rozwiązanie tzw. ?wyzwań drużynowych? oraz ?wyzwania na już?. Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności dla uczestników jest sprawdzianem ich półrocznej pracy w programie edukacyjnym. Drużyna spotyka się co tydzień w Poradni i pod okiem swojej trenerki p. Kamili Woźnicy intensywnie pracuje nad rozwijaniem swoich umiejętności i kompetencji.

Do rybnickiej drużyny ?Szalorożce? należy uczennica naszego liceum Oliwia Pływacz (kl. 2d). Dzięki zajęciu I miejsca podczas tegorocznej Olimpiady Kreatywności Oliwka i jej koleżanki i kolega z drużyny zyskali prawo do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności (Global Finals), która odbędzie się w maju w Knoxville w Stanach Zjednoczonych.

Przypominamy, że Oliwka wraz z częścią osób z drużyny ma już na swoim koncie podobne zwycięstwo podczas ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności. Brała także udział w Światowej Olimpiadzie Kreatywności, z której wróciła ze złotym medalem za ?wyzwanie na już?.

Teraz wiele zależy od tego, czy uda im się zebrać potrzebne na wyjazd fundusze. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i czekamy na dalszy rozwój spraw związanych z możliwością wyjazdu uczniów do Stanów Zjednoczonych, aby reprezentować nasz region na Finałach Światowych. Trzymamy kciuki za nich!

Poszukiwani są sponsorzy, darczyńcy, ludzie o złotym sercu, którzy pomogą w urzeczywistnieniu marzeń młodzieży o wyjeździe do USA.

Liczy się każda wpłacona złotówka na konto Poradni z dopiskiem Darowizna dla drużyny na wyjazd do USA.

Numer konta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Rybniku, ul. Kościuszki 55: