I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Troje uczniów w finale XIII ŚKM

Troje uczniów w finale XIII ŚKM

Troje uczniów naszego liceum zakwalifikowało się do finału XIII Śląskiego Konkursu Matematycznego.

W zawodach rejonowych, które zostały zorganizowane w środę 27 stycznia w murach naszej szkoły, awans do finału XIII Śląskiego Konkursu Matematycznego wywalczyli Robert Kolarczyk z 2f (nauczyciel: Aleksandra Wolny-Kowalska), Łukasz Jezapkowicz z 1f (nauczyciel: Dariusz Wantulok) i Marlena Brzeziok z 2e (nauczyciel: Katarzyna Hlubek). Impreza finałowa odbędzie się w piątek 4 marca w VIII LO w Katowicach. Życzymy powodzenia!

Śląski Konkurs Matematyczny jest konkursem powołanym i organizowanym przez Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, a w wyjątkowych wypadkach (np. rekomendacja nauczyciela), uczniowie szkół gimnazjalnych.