I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Święto Matematyki 2016 – zapowiedź

Święto Matematyki 2016 – zapowiedź

W czwartek 2 czerwca w naszej szkole odbędzie się Święto Matematyki. W ramach imprezy zostanie rozegrany m.in. Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły. Zgłoszenia przyjmuje p. Aleksandra Wolny-Kowalska.

matematyka_logoRównolegle odbywać się będą mistrzostwa szkoły w układaniu kostki Rubika (prowadzenie Maciej Boczarski i Szymon Śliwiński), wykłady z elementami jęz. angielskiego (wykłady z matematyki dla uczniów liceum prowadzi dr Iwona Nowak z wydziału matematyki stosowanej na Politechnice Śląskiej), turniej ?1 z 10? (informacji udziela p. Halina Czech i p. Gabriela Chomicka), prezentacja projektów edukacyjnych ?Matematyka w praktyce? (p. Katarzyna Hlubek). Ponadto rozstrzygnięty zostanie konkurs na plakat matematyczny (prace przyjmuje p. Adam Doliba).

Wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w czwartkowym święcie. Bawmy się matematyką!