I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Święto Matematyki

Święto Matematyki

Dnia 23 maja już po raz piąty odbędzie się w naszej szkole Święto Matematyki.

W ramach tej imprezy zostanie rozegrany m.in. Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły, turniej z wiedzy matematycznej ?1 z 10? dla uczniów klas pierwszych.  Równolegle odbędą się Mistrzostwa Szkoły w układaniu kostki Rubika. Gościnie wykład popularno-naukowy wygłosi dr Michał Trzęsiok z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach  pt. „O korzyściach z demokracji i obalaniu monarchii metodami matematycznymi„. Ponadto odbędą się gry i zabawy matematyczne (sudoku, łamigłówki, rebusy) czyli matematyka na wesoło.

Zapraszamy Was do udziału w konkursie na plakat matematyczny promujący Święto Matematyki (format minimum A3). Prace prosimy dostarczyć do wtorku 21 maja. Na autorów najlepszych plakatów czekają nagrody!

Uwaga! Prace można wykonywać indywidualnie lub w parach.

Wszelkich informacji dotyczących Święta Matematyki udzielają nauczyciele matematyki.