Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Sukcesy naszych pływaków

Sukcesy naszych pływaków

Przedstawiamy podsumowanie ostatnich występów naszych uczniów w zawodach pływackich rozgrywanych w Rybniku.

Dnia 22 marca 2017 roku na pływalni w Rybniku-Boguszowicach odbyła się Licealiada, w której wzięli udział uczniowie szkół średnich z Rybnika, Wodzisławia Śl., Raciborza, Jastrzębia i Knurowa.

Uczniowie naszego liceum wywalczyli IV miejsce, najlepsze z wszystkich szkół rybnickich.

I LO w Rybniku reprezentowali: Ada Ryszka, Katarzyna Lasocka, Paulina Karcz, Katarzyna Andruszkiewicz, Hanna Fojcik, Wziętek Monika, Filip Buchwald, Pawlas Jakub, Dariusz Zając, Kacper Widuch, Kacper Sikora.

? Należy podkreślić wspaniałą postawę naszych reprezentantów, którym za to bardzo dziękuję ? powiedział opiekun grupy, Mirosław Kubis.

Dnia 5 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku odbyły się gimnazjalne sztafetowe zawody pływackie dziewcząt i chłopców. Po startach indywidualnych i sztafetowych reprezentacja dziewczyn naszego gimnazjum wywalczyła pierwsze miejsce kwalifikując się do zawodów rejonowych.

Reprezentacja chłopców po startach indywidualnych i sztafetowych zdobyła drugie miejsce.

Składy naszych drużyny:

• Lepiarczyk Irmina, Pielorz Patrycja, Michno Marta, Seman Agata, Vogel Patrycja, Morgała Magda, Pawlik Olga, Hanak Magda,
  • Seman Wojciech, Pricop Mikołaj, Mroszczak Stanisław, Górecki Mateusz, Szopa Wiktor, Pawela Mateusz, Piasecki Jakub, Gromysz Jan, Sikora Jakub, Pala Jacek.

W wyścigach sztafetowych 8 x 50 metrów stylem dowolnym dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium, natomiast chłopcy wywalczyli miejsce drugie.

W rejonowych gimnazjalnych sztafetowych zawodach pływackich dziewcząt ekipa zdobyła drugie miejsce. W skład naszej reprezentacji weszły następujące osoby: Lepiarczyk Irmina, Pielorz Patrycja, Badeja Kinga, Seman Agata, Vogel Patrycja, Morgała Magda, Pawlik Olga, Baryła Olimpia.

Trenerem naszych młodych pływaków jest Mirosław Kubis.