I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Spektakl G17 wygrał w Szczygłowicach!

Spektakl G17 wygrał w Szczygłowicach!

Miło nam poinformować, że uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku zdobyli pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w VIII Spotkaniach Teatralnych ?bez MASKI?.

Wojewódzki przegląd organizowany jest przez Centrum Kultury w Knurowie, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, Gimnazjum ETE im. A. Schweitzera w Gliwicach oraz Stowarzyszenie NOE – Nowe Obszary Edukacji. Konkurs odbywał się w dniach 19-20 marca w Domu Kultury w Szczygłowicach.

Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku przedstawili autorski spektakl pt. ?Między nami?. Został on stworzony na podstawie zebranych pomysłów całej grupy, w reżyserii maturzysty ? Krzysztofa Kaczmarczyka z klasy 3d. Grupą opiekuje się pedagog Barbara Zaparty-Piasecka.

Spektakl mówi o problemach nastolatków, którzy przez nowości technologiczne nie potrafią nawiązać szczerych, głębokich relacji. Jego przekazem jest wezwanie zawarte w wierszu Edwarda Stachury, nawołujące do wzmocnienia więzi międzyludzkich i odnajdywania siebie.

W spektaklu wystąpili uczniowie: Mateusz Górecki, Irmina Lepiarczyk, Stanisław Mroszczak, Anna Musielak, Julia Piasecka, Zofia Sądel, Paulina Stachak, Mikołaj Tabaka oraz Aleksandra Szołdra. Oprawą dźwiękową zajmuje się Magdalena Wróbel.

Zdjęcia: Mateusz Pawela