I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Radość najpiękniejszych lat

Radość najpiękniejszych lat

22 czerwca 2015 r. w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyła się konferencja profilaktyczna pt.: ?Radość najpiękniejszych lat?, zorganizowana przez naszą szkołę oraz Gimnazjum nr 10, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Rybniku.

W konferencji uczestniczyli wszyscy uczniowie Zespołu szkół im. Powstańców Śląskich, przedstawiciele rybnickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele i zaproszeni goście.

Konferencja poświęcona była sposobom spędzania czasu wolnego przez młodzież jako alternatywę sięgania po dopalacze czy inne środki odurzające.

Obecni na konferencji uczniowie mogli wysłuchać prelekcji pani psychiatry Edyty Fornal-Mazur oraz ratownika medycznego, pana Damiana Szawerny na temat zdrowotnych skutków zażywania dopalaczy. Słowo do młodzieży skierował również pełnomocnik ds. ochrony człowieka, mł. insp. policji Krzysztof Kazek, o ochronie praw dziecka w kontekście zagrożeń występujących w rzeczywistości i cyberprzestrzeni.

W drugiej części spotkania młodzież prezentowała efekty swojej pracy w ramach różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Zgromadzeni w teatrze uczniowie mogli zobaczyć spektakl profilaktyczny pt.: ?Ludożercy? w wykonaniu naszych gimnazjalistów, który został nagrodzony drugim miejscem w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form teatralnych ?PROFORMA? oraz występy artystyczne uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 10 w Rybniku, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum w Rudach. Uczestniczący w spotkaniu mogli również podziwiać występy zespołu tanecznego ?Artis? działającego przy Fundacji EDF Polska w Rybniku oraz zespołu instrumentalnego działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku.

Młodzież rybnickich szkół u progu wakacji została wyposażona w wiedzę na temat czekających na nich zagrożeń, jakimi są obecnie niebezpieczne dopalacze. Miejmy nadzieję, że owocem tego profilaktycznego spotkania będą bezpiecznie spędzone dwa miesiące ferii i szczęśliwy powrót uczniów do szkół we wrześniu.