I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku ?Powstańcy? wiedzą dużo o Nowej Zelandii

?Powstańcy? wiedzą dużo o Nowej Zelandii

Za nami VIII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku, którego motywem przewodnim była Nowa Zelandia. W imprezie dobre wyniki uzyskali uczniowie naszej szkoły!

Konkurs odbył się w dniu 15 marca 2018 r. Finał składał się z dwóch części. Pierwszą z nich był test sprawdzający wiedzę o Nowej Zelandii. Ostatnim etapem finału konkursu były krótkie prezentacje. Temat tej części brzmiał: ?A tour around New Zealand?.

Wyniki uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Rybniku:

• II miejsce – Leszek Komorowski (3f, I LO im. Powstańców Śląskich),
  • III miejsce – Hanna Witoszek (1b, I LO im. Powstańców Śląskich),
  • IV miejsce – Szymon Gamrat (3f, I LO im. Powstańców Śląskich),
  • V miejsce – Zofia Wróblewska (IIIB, Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17),
  • VI miejsce – Zofia Dudzińska (IIIB, Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17).

Zapraszamy do udziału w konkursie za rok, tym razem tematem przewodnim będzie Malta.

Warto dodać, że prezentacje finałowe były wykonane na bardzo wysokim poziomie – pomysłowe, świetne językowo, interesujące.

Gratulacje dla zwycięzców i finalistów.