I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku ?Powstańcy? w Austrii, Szwajcarii i Francji

?Powstańcy? w Austrii, Szwajcarii i Francji

Na początku czerwca 50 uczniów i 4 opiekunów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku uczestniczyło w wycieczce do Austrii, Szwajcarii i Francji.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z wyjazdu:

W programie m.in. Genewa, Lozanna, Lucerna, Berno, Chamonix-Mont-Blanc i wycieczka w Alpy – lodowiec Mer de Glace, Montreaux i zamek Chillon, wodospady Trummelbach; wizyta studyjna w CERN; wizyta w Maison Cailler – najstarsza fabryka czekolady w Szwajcarii.

? Całą wizytę w CERN zorganizował nasz absolwent, mój uczeń, pracownik CERN dr Maciej Lipiński. Bardzo się zaangażował, zorganizował w zasadzie coś ?niemożliwego? od A do Z ? powiedziała Grażyna Kostyrka, organizatorka wyjazdu i nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole.