I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Polonez ?Powstańców? najlepszy (wideo)

Polonez ?Powstańców? najlepszy (wideo)

Na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej prezentowali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ? przede wszystkim maturzyści. Wszystko to w ramach II Rybnickiego Konkursu Poloneza Studniówkowego, który wygrali przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

W dniu 15 lutego 2017 r. odbył się II Rybnicki Konkurs Poloneza Studniówkowego w Teatrze Ziemi Rybnickiej adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie prezentowali na scenie teatru układ taneczny do wybranego przez siebie utworu muzycznego, ponadto każda szkoła delegowała jednego ucznia do młodzieżowego jury, które po wnikliwej analizie przyznawało punkty i wybierało najlepsze zespoły.

Zgodnie z postanowieniem regulaminu konkursu głównym jury złożonym z ekspertów, choreografów przewodniczyła Anita Geratowska inicjatorka tanecznego przedsięwzięcia, na co dzień dyrektor OPP Przygoda. Komisje przyglądały się wnikliwie zwracając szczególną uwagę na prawidłowość wykonania kroku poloneza, estetykę wykonania, zgodność tańca z muzyką, choreografię i ogólny wyraz artystyczny.

Najlepszy układ Poloneza zatańczyli uczniowie i uczennice naszej szkoły. Obie komisje sędziowskie najwyżej oceniły układ taneczny klasy 3f, którą do występu przygotował nauczyciel wychowania fizycznego, Andrzej Piecha.

Fot. Wacław Troszka

Uczniowie klasy 3f tańczący w konkursie:
1. Natalia Mielimonka
2. Krzysztof Panek