I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Pływanie: trzecie miejsce w X Licealiadzie

Pływanie: trzecie miejsce w X Licealiadzie

X edycja Licealiady przeszła do historii. Na pływalnię krytą do Boguszowic przyjechały drużyny szkolne z Jastrzębia-Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Knurowa, Rydułtów oraz Rybnika. Zawodnicy startowali w 5 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie.

Najlepsi trzej zawodnicy i zawodniczki z każdej kategorii otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. W klasyfikacji łącznej szkół na pierwszym miejscu uplasował się ZS nr 6 z Jastrzębia- Zdroju, na drugim ZST w Wodzisławiu Śląskim, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Klasyfikacja szkół:
1. ZS nr 6 Jastrzębie Zdrój
2. ZST w Wodzisławiu Śląskim
3. I LO im. Powstanców Śląskich w Rybniku
4. I LO w Wodzisławiu Śląskim
5. ZS nr 2 Jastrzębie Zdrój
6. ZS nr 2 z Rybnika
7. ZSZ nr 2 w Knurowie
8. ZST Rybnik
9. IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku
10. ZSB w Rybniku
11. LO Rydułtowy

Naszą szkołę reprezentowało 8 zawodników (4 dziewczyny i 4 chłopców):
1. Zając Dariusz: IX miejsce 100m stylem zmiennym,
2. Kotas Marek,
3. Pawlas Jakub: VI m. 50m stylem motylkowym, V m. 50m stylem grzbietowym,
4. Świst Patryk,
5. Karcz Paulina: VI m. na 50m. stylem dowolnym, III m. 50m stylem motylkowym, VIII miejsce 100m stylem zmiennym,
6. Ryszka Ada: V m. na 50m. stylem dowolnym, II m. 50m stylem motylkowym, V miejsce 100m stylem zmiennym
7. Lasocka Katarzyna: IV m . na 50m stylem klasycznym, V m. 50m stylem motylkowym, IV miejsce 100m stylem zmiennym,
8. Mazur Dominika: III m . na 50m stylem klasycznym, IV m. 50m stylem grzbietowym.

Sztafety:
? II miejsce sztafeta kobiet 4×50 m. stylem dowolnym,
? V miejsce sztafeta mężczyzn 4×50 m. stylem zmiennym.

Nasza szkoła wywalczyła trzecie miejsce zespołowo.

Reprezentantom szkoły dziękujemy za udział i gratulujemy wysokich lokat.

Trener Mirosław Kubis.

Zdjęcia: MOSiR Rybnik