I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Piekło dla rodziców

Piekło dla rodziców

Ks. Piotr Piekło zaprasza rodziców na spotkanie pt. ?Rola życia duchowego/religijnego w integralnym rozwoju osoby?.

W jednym z pierwszych dokumentów kościelnych poświęconych w całości kwestii wychowania młodzieży papież Pius XI pisał u początku XX wieku:

?Wychowanie z natury swojej jest dziełem społecznym, a nie jednostki. Już zaś istnieją trzy społeczności różne, a przecie przez Boga harmonijnie ze sobą złączone, na których łonie rodzi się człowiek: dwie społeczności w porządku naturalnym jakimi są rodzina i państwo; trzecie, w porządku nadprzyrodzonym – Kościół?
[Encyklika Divini Illius Magistri (O chrześcijańskim wychowaniu młodzieży) z 31 grudnia 1929 r.]

Analizując tę myśl możemy uznać, że istnieją trzy społeczności odpowiedzialne za wychowanie: rodzina, szkoła i Kościół. Świadomość potrzeby współpracy między tymi podmiotami zrodziła pragnienie tematycznych spotkań z rodzicami i opiekunami naszej młodzieży.

Na pierwsze z nich zatytułowane ?Rola życia duchowego/religijnego w integralnym rozwoju osoby? zapraszam w najbliższą środę (18.10) na godz. 17.20 do sali 211 w gmachu ?Powstańców?.

Chcemy wspólnie z przybyłymi przyjrzeć się procesowi rozwoju życia duchowego i zastanowić się jaki ma on wpływ na integralny rozwój człowieka. Postaramy się też porozmawiać o tym, w jaki sposób możemy pomóc naszym dzieciom i podopiecznym w tym specyficznym aspekcie ich rozwoju.

Przewidywany czas – ok. 1 godz. 15 min.

Kolejne spotkania planowane są na środy 15.11 i 28.02, czyli w tych terminach, w których, jako szkoła, proponujemy konsultację z nauczycielami. Mam nadzieję, że tematyka dalszych spotkań zrodzi się już w przestrzeni dialogu.

Propozycja kierowana jest do zainteresowanych tematyką rodziców i opiekunów uczniów ZS nr 1.

Ks. Piotr Piekło