I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Odsłonięcie tablicy poświęconej kard. Kominkowi (wideo)

Odsłonięcie tablicy poświęconej kard. Kominkowi (wideo)

W środę 18 listopada 2015 roku w gmachu Zespołu Szkół nr 1 im Powstańców Śląskich w Rybniku odsłonięto tablicę poświęconą kardynałowi Bolesławowi Kominkowi ufundowaną przez kapłanów absolwentów i katechetów szkoły.

Odsłonięcia tablicy dokonał ks. Władysław Basista, kanonik honorowy Kapituły Metropolitalnej, który znał księdza Kominka.

Uroczystość odbyła się w 50. rocznicę wystosowania orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich z przesłaniem wzajemnego pojednania pomiędzy oboma narodami. Jego inicjatorem był właśnie kard. Bolesław Kominek, pierwszy absolwent przedwojennego Gimnazjum Państwowego w Rybniku.

Biblioteka szkolna zachęca do zapoznania się z sylwetką kardynała Kominka – polecamy książki i artykuły Jemu poświęcone.

>> Relacja z wydarzenia

>> Galeria zdjęć