I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku  Niech żyje Bal ?Powstańców?!

Niech żyje Bal ?Powstańców?!

W ramach obchodów jubileuszu 95-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku 6 stycznia w Białym Domu w Czerwionce-Leszczynach odbył się Wielki Bal ?Powstańców?, na którym bawili się absolwenci, pracownicy i szeroko pojęci sympatycy szkoły.

W sali bankietowej spotkali się przedstawiciele różnych pokoleń, których zdecydowanie od pierwszych chwil zjednoczyła sympatia do rybnickiej Alma Mater. Gościem honorowym balu był prezydent miasta, absolwent ?Powstańców? ? pan Piotr Kuczera.

Wielki Bal ?Powstańców? miał niezwykle uroczystą oprawę. Zabawę w mistrzowski sposób prowadził wodzirej, dbając o dobry nastrój gości. Na początek wszyscy zatańczyli poloneza, którego w pierwszych parach poprowadzili prezydent miasta i dyrektor szkoły, a potem rozpoczęła się niezwykła, pełna niespodzianek balowa noc. Pokaz tańca towarzyskiego, konkursy, ogromny tort jubileuszowy ? to tylko niektóre atrakcje tej niezwykłej imprezy. Szczególny charakter miała licytacja różnych przedmiotów ofiarowanych na ten cel m. in. przez arcybiskupa Damiana Zimonia, prezydenta miasta Piotra Kuczerę czy dyrektora szkoły Tadeusza Chrószcza.

Impreza miała charakter charytatywny, a jej dochód został przeznaczony na remont auli. Organizatorzy Wielkiego Balu ?Powstańców?, czyli Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół nr 1 oraz pomysłodawca przedsięwzięcia ks. Piotr Piekło, zapewniają, że w przyszłym roku ?Powstańcy? znów będą mogli spotkać się na takiej zabawie karnawałowej.

Fot. Kamil Pałka