I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Nasze liceum – historia i współczesność – podsumowanie konkursu

Nasze liceum – historia i współczesność – podsumowanie konkursu

W związku z obchodami Dnia Patrona w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy o szkole „Nasze liceum – historia i współczesność” w którym brały udział drużyny z klas pierwszych i drugich.

W pierwszym etapie wzięły udział 23 drużyny, które rozwiązywały tekst sprawdzający znajomość historii naszej szkoły i wydarzeń bieżących. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 4 drużyny, ponieważ poziom wiedzy uczniów był tak wysoki nie obyło się bez dogrywki. Do samego końca o pierwsze miejsce walczyły uczennice z klasy 2a Anna Bober i Julia Piasecka oraz z klasy 2B Emilia Słońska, Matylda Krajczok. Po zaciętej walce wygrały uczennice z klasy 2A: Anna Bober i Julia Piasecka, drugie miejsce przepadło uczennicom z kl 2B Emilii Słońskiej i Matyldzie Krajczok, a trzecie miejsce Julii Świerczewskaiej i Wiktorii Kępie. Na czwartym miejscu uplasował się Kamil Zabiegliński i Michał Szweda z klasy 1EL. Konkurs zorganizowała p. Jolanta Stelmach oraz p. Stanisław Kucharczak.