I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Nasi uczniowie sprzątali Rudę

Nasi uczniowie sprzątali Rudę

W niedzielę grupka zapaleńców z naszej szkoły brała udział w IX Wielkim Sprzątaniu Rzeki Rudy.

Pogoda była super – słoneczko, bez wiatru, idealnie! Niestety niski poziom wody w rzece odsłonił wiele konarów, w wyniku czego spływ miejscami przypominał tor przeszkód, który musieliśmy pokonywać slalomem, co wymagało dużego nakładu sił.

Mimo trudnych warunków udało się nam zebrać parę worków ze śmieciami, głównie plastik i butelki. Cel projektu został osiągnięty, a na mecie czekał na wszystkich pyszny żurek.

Zapraszamy i polecamy wszystkim kajaki jako fajną i ciekawą formę rekreacji ruchowej na całe lato.

Lista uczniów z naszej szkoły, która wzięła udział w sprzątaniu Rudy: Kinga Benko, Wiktoria Żołędziowska, Monika Doroszuk, Emilia Krzak, Magda Sitko, Anita Zaklukiewicz, Mateusz Wojtyński, Justyna Miszczak.

Andrzej Piecha – nauczyciel wychowania fizycznego