I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego

Międzyszkolna Liga Języka Angielskiego

Ostatni rocznik gimnazjum spotkał się podczas XII edycji Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego!

Uczniowie z Rybnika, Raciborza, Żor, Suszca, Nędzy, Świerklan, Knurowa i Zebrzydowic (koło Cieszyna) zmagali się po raz kolejny z zadaniami sprawdzającymi nie tylko ich znajomość gramatyki i słownictwa, ale również umiejętność rozumienia ze słuchu i tekstu czytanego. Finał, który z 10 finalistów wyłonił 4 laureatów, polegał na ustnej wypowiedzi przygotowanej wcześniej oraz spontanicznej reakcji na wylosowane zadanie.

Laureatami XII Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego zostali:
Natan Brzezinka i Bartosz Kamiński ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Stanisława Ligonia w Żorach; Emilia Kasperczyk ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 im. Czesława Miłosza w Rybniku oraz Hanna Koczar ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie gimnazjalnym!