I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Michasia wygrała konkurs SuperStar

Michasia wygrała konkurs SuperStar

Uczniowie naszego gimnazjum i liceum (10 osób) wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej SuperStar, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 3 w Rybniku.

Każdy wykonawca zaprezentował jedną piosenkę w dowolnym języku obcym. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach:

– gimnazja i 7 klasy szk. podstaw.,
– licea, technika, szk. zawodowe.

W pierwszej kategorii Michalina Porszke z klasy IIA GIM zajęła pierwsze miejsce. Nasza uczennica zaprezentowała piosenkę w języku francuskim pt. ?Maman? z repertuaru Louane. Opiekunem była Grażyna Holona-Słodczyk.

W drugiej kategorii Monika Reclik z klasy 2a LO zajęła trzecie miejsce. Zaśpiewała ona piosenkę ?Je vole?, także w języku francuskim i z repertuaru Louane. Opiekunem była Anna Malinowska.