I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku MATFIZCHEMEK 2016

MATFIZCHEMEK 2016

X Konkurs Interdyscyplinarny MatFizChemek został zorganizowany w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich we wtorek 14 czerwca.

Rywalizacja gimnazjalistów klas trzech z Rybnika i okolic odbyła się w dwóch etapach. W pierwszym, polegającym na napisaniu testu, wzięło udział 27 uczniów. Do drugiego etapu, polegającego na rozwiązaniu 4 zadań, zakwalifikowało się 20 uczniów.

W tegorocznej edycji MatFizChemka przyznano pięć wyróżnień. Otrzymali je Jakub Czech (Gimnazjum nr 17), Michał Motyka (Gimnazjum nr 17), (Julia Czwortek Gimnazjum nr 18), Bartłomiej Chlubek (Gimnazjum Sióstr Urszulanek) i Tomasz Kukułka (Gimnazjum nr 17). Trzecie miejsce zajęła Julia Kaczmarczyk (Gimnazjum nr 17), drugie ? Łukasz Rusinowski (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2), a zwycięzcami zostali ex aequo Piotr Magiera (Gimnazjum Sióstr Urszulanek) i Nicolas Wardenga (Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nędzy). Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Celem konkursu było promowanie nauk ścisłych – matematyki, fizyki i chemii. Oczekując na wyniki uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać prezentacji ?Loty kosmiczne?, której autorem był uczeń I LO w Rybniku, Karol Zeń. Przygotowano dla nich również krótki program artystyczny.