I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Mateusz finalistą programu FLEX

Mateusz finalistą programu FLEX

Mateusz Górecki, uczeń klasy 1F naszego Liceum uzyskał status finalisty Future Leaders Exchange Program.

Program FLEX, jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA, programem stypendialnym dla uczniów szkół średnich. Dzięki programowi uczniowie z Polski i innych krajów mogą spędzić cały rok szkolny w USA, mieszkać u amerykańskiej rodziny i uczęszczać do amerykańskiego liceum.

Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych, a mieszkańcami innych krajów. Mateusz jest jednym z 43 tegorocznych finalistów FLEX Poland, wybranych spośród prawie 2700 kandydatów z Polski.

Serdecznie gratulujemy.

Dla chętnych: >>>Strona programu FLEX