I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Kwestia Gustu w Gdańsku – odbiór nagrody głównej

Kwestia Gustu w Gdańsku – odbiór nagrody głównej

Dnia 24 maja reprezentanci szkolnej grupy teatralnej ,,Kwestia Gustu? zawitali w Gdańsku.

Udali się tam w celu odebrania nagrody głównej, otrzymanej w V Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr za spektakl ,,Stacja Niepodległość? w reżyserii Izabeli Karwot. Gala rozdania nagród odbyła się w studiu Telewizji Polskiej. Wyróżniona została również Julia Zaraś z klasy IIA za najlepszą kreację aktorską. Drugą częścią gali był spektakl pt.,,Kasieńka? Teatru Miniatura w Gdańsku, spektakl został przedstawiony w formie teatru cieni i swoją tematyką poruszył widownię. Po opuszczeniu studia telewizyjnego uczniowie wraz z prof. Kucharczakiem mieli okazję zwiedzić starówkę oraz zrobić pamiątkowe zakupy. Po całym dniu spędzonym w Gdańsku wyczerpani młodzi aktorzy udali się w podróż powrotną.Chociaż sam wyjazd był bardzo krótki, uczniowie na pewno zapamiętają go na długo.

Transmisję z gali można zobaczyć na stronie internetowej iteatr:

Transmisja z gali