I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Konkurs wiedzy o szkole rozstrzygnięty

Konkurs wiedzy o szkole rozstrzygnięty

W konkursie wiedzy o szkole uczniowie gimnazjum "wykosili" licealistów!

21 czerwca, w ramach obchodzonego po raz drugi Dnia Patrona, odbył się konkurs wiedzy o szkole „Nasze Liceum – historia i współczesność” przeznaczony dla uczniów klas pierwszych liceum i gimnazjum. Test sprawdzający znajomość historii i teraźniejszości szkoły pisało 12 uczestników. Najlepszym znawcą okazała się uczennica klasy IB gimnazjum – Julia Piasecka – zdobyła 33 punkty na 36 możliwych, drugie miejsce zajął Adam Palarz z klasy 1c (26 p.), trzecie miejsce – Maria Werner i Jakub Bednarczyk z klasy IB gimnazjum (po 23,5 p.). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz obietnicę oceny celującej (cząstkowej) z historii na początku klasy drugiej. Konkurs od kilku lat organizuje biblioteka szkolna i prof. Stanisław Kucharczak.

W ramach Dnia Patrona w auli szkolnej odbył się również montaż słowno-muzyczny w wykonaniu szkolnego chóru Bel Canto i uczniów naszej szkoły. Krótki wykład na temat powstań śląskich wygłosił prof. Dariusz Jądro.

fot. Adam Doliba