I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Kolejne francusko-polskie spotkania w ?Powstańcach?

Kolejne francusko-polskie spotkania w ?Powstańcach?

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły gościć będą u siebie uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Castres (okolice Tuluzy).

Od 24 marca do 1 kwietnia 2017, młodzież francuska poznawać będzie Rybnik i okolice, zwiedzą Oświęcim, Kraków, skansen i zagrodę żubrów w Pszczynie, zapoznają się z historią Śląska w Muzeum Śląskim w Katowicach. W programie również zajęcia w OPPZ Przygoda, ognisko oraz udział w ?Biegu Kopernika?.

W czwartek 30 marca zwyczajem lat ubiegłych świętować będziemy światowy dzień ?Frankofonii?. Ostatni dzień, 1 kwietnia grupa francuska spędzi w Warszawie.