I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Klasa 1a w debacie europejskiej

Klasa 1a w debacie europejskiej

Nasi uczniowie w finale Konkursu Debat Oksfordzkich.

Miło poinformować, że zespół uczniów z klasy 1a naszego liceum (Julia Maciejczyk, Zuzanna Przeliorz, Filip Pańczyk, Filip Szymczyk, Jakub Zaraś), na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej na temat „Wspólna waluta europejska – wady i zalety”, został zakwalifikowany do wojewódzkiego finału „Konkursu Debat Oksfordzkich” – jako jedna z czterech drużyn z województwa śląskiego. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 8 kwietnia 2016 roku w Bibliotece Śląskiej w Katowicach  i będzie częścią konferencji dotyczącej unii gospodarczej i walutowej. Na debatę została zaproszona – w charakterze publiczności – cała klasa 1a.

Organizatorami Konkursu Debat Oksfordzkich są: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct ? Katowice, Centrum Informacji o Euro Narodowego Banku Polskiego oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej w Katowicach.

Rafał Morawiec