I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Karol Tokarski finalistą Nudnej matematyki

Karol Tokarski finalistą Nudnej matematyki

Pierwszy etap konkursu ?Nudna matematyka?, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych, odbył się w salach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W nim zostali wyłonieni półfinaliści, wśród których znaleźli się Karol Tokarski, Mateusz Górecki oraz Patryk Żymełka (wszyscy z kl. 1f LO) oraz Agata Seman z kl. IIIA (G17).

Półfinał konkursu miał miejsce w salach Pałacu Młodzieży w Katowicach. W półfinale najlepiej poradził sobie Karol Tokarski, który jako jedyny awansował do finału. Jego nauczycielem matematyki jest Dariusz Wantulok.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, wyrabianie sprawności w przeprowadzaniu analizy zadania, i rozwijanie umiejętności szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań.

Gratulujemy dobrego występu.

Od lewej: Patryk Żymełka, Karol Tokarski, Mateusz Górecki