I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku JuFeNalia – Rafał Wachnik

JuFeNalia – Rafał Wachnik

Kolejnym gościem w ramach JuFeNaliów będzie dr inż. Rafał Wachnik, Naczelnik Departamentu Bezpieczeństwa Kolejowego Wydziału ds. Systemów Zarządzania i Monitorowania. W poniedziałek 18 grudnia poprowadzi on wykład pt. ?Transport kolejowy - najbezpieczniejsza forma masowego transportu lądowego?.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku trwa Jubileuszowy Festiwal Nauki 2017/18, czyli JuFeNalia, zorganizowany z okazji 95-lecia istnienia I LO.

Jubileuszowe spotkania z absolwentami szkoły będą odbywały się przez cały rok szkolny 2017/18.

dr inż. Rafał Wachnik

Członek korpusu służby cywilnej, rozprawę doktorską obronił na Wydziale Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu, absolwent Katedry Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej w Katowicach. Od 2013 pracownik Urzędu Transportu Kolejowego. W początkowym okresie zajmował się certyfikacją systemów zarządzania utrzymaniem (MMS), następnie nadzorem nad systemami zarządzania, w tym również bezpieczeństwem (SMS). Kolejnym zadaniem był nadzór nad proaktywnym zarządzaniem bezpieczeństwem poprzez działania związane z szeroko rozumianą kulturą bezpieczeństwa oraz współpracą międzynarodową pomiędzy NSA wraz z koordynacją nadzoru nad postępowaniami prowadzonymi przez komisje kolejowe. Aktualnie zajmuje się certyfikacją systemów zarządzania w transporcie kolejowym oraz monitorowaniem jego bezpieczeństwa. Członek grup roboczych Agencji Kolejowej Unii Europejskiej (EUAR). A prywatnie wykładowca, mąż i ojciec, miłośnik dobrego brzmienia w swoim otoczeniu.