I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku JuFeNalia – Krzysztof Kulawik o poznawaniu świata

JuFeNalia – Krzysztof Kulawik o poznawaniu świata

Kolejnym gościem w ramach JuFeNaliów był prof. dr Krzysztof Kulawik. W czwartek 7 czerwca 2018 roku poprowadził on wykład pt. ?Języki - ojczysty i obce - kluczem do kariery i poznania świata?.

Prof. dr Krzysztof Kulawik jest wykładowcą języka hiszpańskiego i portugalskiego, oraz pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Central Michigan w Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w dziedzinie literatury, historii i kultury latynoamerykańskiej. Pochodzi z Ornontowic, powiat Mikołów. Jest absolwentem I LO w Rybniku, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Instytutu Caro y Cuervo w Kolumbii oraz Uniwersytetu Florida w USA. Studiował również na Uniwersytecie Coimbra w Portugalii. Opublikował książkę naukową, która została wydana we Frankfurcie i w Madrycie. Ponadto jest autorem rozdziałów książek o literaturze i licznych artykułów naukowych z dziedziny latynoamerykanistyki i literaturoznawstwa.

Fot. Adam Doliba

———————————————-

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku trwa Jubileuszowy Festiwal Nauki 2017/18, czyli JuFeNalia, zorganizowany z okazji 95-lecia istnienia I LO.

Jubileuszowe spotkania z absolwentami szkoły będą odbywały się przez cały rok szkolny 2017/18.