I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku IV Filmowa Gra Miejska: dominacja „Powstańców”

IV Filmowa Gra Miejska: dominacja „Powstańców”

W Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbyła się już czwarta edycja Filmowej Gry Miejskiej. Tym razem Filmoteka Szkolna zabrała uczniów rybnickich szkół podróż na Olimpiadę.

W Starożytnej Grecji odbywały się przygotowania do Olimpiady – po raz pierwszy zagościła na niej Filmoteka Szkolna. Zanim jednak pasjonaci filmu przystąpili do olimpijskiej rywalizacji, musieli zdobyć błogosławieństwa znanych postaci antyku. Na kolejnych konkursowych stanowiskach na uczniów czekały zadania związane z filmami z Filmoteki Szkolnej. Za wykonanie zadań drużyny otrzymywały punkty. Do rywalizacji stanęło w tym roku dziesięć drużyn.

Najwyższą liczbę punktów uzbierały dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku i to one ex aequo wywalczyły zwycięstwo w IV Filmowej Grze Miejskiej.

Składy drużyny z naszej szkoły:

1. Michał Stoszko, Krzysztof Panek, Bartosz Goworowski, Wojciech Smyczek, Wojciech Burzywoda, Tomasz Krauzy,
  2. Paulina Szostek, Martyna Widawska, Julia Zając, Jowita Kozłowska, Anna Bomba, Jakub Obrodzki, Bartosz Burek.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Technikum nr 5 przy Zespole Szkół nr 5 w Rybniku. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Za przygotowanie konkursu odpowiadała liderka Filmoteki Szkolnej Ewa Klonowska oraz uczniowie klas humanistycznych z V LO w Rybniku.