I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku IIIA i 1f najlepsze w ?Matematyce Bez Granic?

IIIA i 1f najlepsze w ?Matematyce Bez Granic?

Nasze klasy zdominowały region zachodnio-śląski w tegorocznym konkursie ?Matematyka Bez Granic?. Wśród gimnazjalistów wygrała klasa IIIA, a w kategorii klas licealnych bezkonkurencyjna była 1f.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ?Mathematiques sans frontieres?. Jest to konkurs organizowany od kilkunastu lat w wielu krajach na świecie, mający charakter zawodów międzyklasowych.

Finał konkursu miał miejsce w marcu, kiedy to uczniowie klas trzecich gimnazjum i pierwszych liceum zmierzyli się z ciekawymi zadaniami matematycznymi. W naszym regionie zachodnio-śląskim, zarówno w kategorii gimnazjum, jak i liceum, zwyciężyli uczniowie naszej szkoły!

Wśród klas gimnazjalnych na szczycie znalazła się klasa IIIA, zajmując 1. miejsce w regionie (12. w kraju), natomiast klasa IIIB ? 3. miejsce w regionie (17. w kraju).

W kategorii klas licealnych zwyciężyła klasa 1f ? 1. miejsce w regionie (24. w kraju), tuż za nimi klasa 1b ? 2. miejsce w regionie (26. w kraju) i klasa 1e ? 4. miejsce w regionie (32. w kraju).

W miniony piątek przedstawiciele wszystkich klas biorących udział w konkursie ?Matematyka Bez Granic?, uczestniczyli w jego uroczystym podsumowaniu. Zwycięskie klasy otrzymały nagrody w postaci wstępu na kąpielisko Ruda, a wśród pozostałych klas rozlosowane zostały nagrody pocieszenia.

Koordynatorem konkursu w naszej szkole była nauczycielka matematyki, Agnieszka Groborz.