I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Dzień Śląski 2015

Dzień Śląski 2015

W piątek 4 grudnia, czyli w tradycyjną Barbórkę, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śląski. Z tej okazji został zorganizowany II Szkolny Konkurs Wiedzy o Śląsku.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Śląsku w ?Powstańcach? został zorganizowany po raz drugi z inicjatywy przewodniczącej szkoły Klaudii Kozioł z pomocą nauczycieli historii, Dariusza Jądro i Stanisława Kucharczaka. W konkursie wzięli udział uczniowie zarówno liceum, jak i gimnazjum. Konkurs miał formę testu z pytaniami na temat historii, kultury, tradycji, sportu oraz gwary Śląska. Test uczniowie mogli rozwiązywać w parach.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Klaudia Krzyszczak i Agata Lenard z klasy 3d
II miejsce – Mateusz Kawulok i Marcin Kurpanik z klasy 3e
III miejsce – Grzegorz Furgoł i Patryk Świst z klasy 3f

Nagrody zwycięzcom wręczył w poniedziałek 7 grudnia Święty Mikołaj, który w tym dniu odwiedził uczniów naszej szkoły.

Warto dodać, że z okazji Barbórki dwie klasy pierwsze naszego gimnazjum odwiedziły kopalnię zabytkową Ignacy w Niewiadomiu. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu wychowawczego ?Gimnazjalisto, poznaj swoje miasto?, który jest realizowany w obu klasach.