I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku ?Głubczycki Aniołek? dla chóru Bel Canto

?Głubczycki Aniołek? dla chóru Bel Canto

Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite dla naszego szkolnego chóru Bel Canto.

Dnia 7 kwietnia 2018 roku szkolny chór Bel Canto brał udział w Konkursie Głubczyckie Anioły 2018. W konkursie uczestniczyło również 15 chórów z Polski, Czech oraz Niemiec. Chórzyści otrzymali nagrodę specjalną ?Głubczyckiego Aniołka? za najlepszą emisję głosu.

15 kwietnia chór wystąpił w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Koncert był inauguracją Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Następnie chórzyści udali się do rybnickiej Bazyliki św. Antoniego, aby uświetnić mszę świętą sprawowaną w intencji ofiar Katynia. Chórem dyrygowały Pani Lidia Blazel-Marszolik oraz Pani Iwona Remiorz.

Monika Wziętek