I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Frankofonia 2016 – zaproszenie

Frankofonia 2016 – zaproszenie

W czwartek, 31 marca 2016 roku, o godz. 10:00 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbędzie się kolejna ?Frankofonia?.

Gimnazjaliści i licealiści z Rybnika, Radlina i Wodzisławia Śląskiego będą wspólnie świętować frankofonię, promując język i kulturę francuską. Będziemy mieli okazję usłyszeć piosenki, recytacje, scenki rodzajowe po francusku. Zwyczajem lat poprzednich uczniowie zaproszą nas do posmakowania kuchni francuskiej.

Tegoroczna frankofonia nie będzie konkursem, ale wspólną zabawą z udziałem grupy francuskiej młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły ?Ensemble Scolaire Notre Dame de Castres?, z południowo-zachodniej Francji.

Młodzież francuska przyjeżdża do Rybnika 29 marca i gościć będzie w rodzinach uczniów z ?Powstańców? do 4 kwietnia. W programie zwiedzanie Rybnika, zabytkowej kopalni ?Ignacy?, warsztaty kulinarne z p. Remigiuszem Rączką, udział w biegu ?Kopernika?, zwiedzania Oświęcimia i Krakowa.