I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Europoseł Jan Olbrycht gościł w ?Powstańcach?

Europoseł Jan Olbrycht gościł w ?Powstańcach?

Europoseł, były marszałek województwa śląskiego, ekspert w zakresie funduszy europejskich - Jan Olbrycht - gościł w piątek 22-go stycznia br. w murach naszej szkoły. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszej i trzeciej o profilu humanistycznym dwujęzycznym.

Jan Olbrycht opowiedział uczniom o swojej pracy w Parlamencie Europejskim, jednak większość wygłoszonego przez niego wykładu dotyczyła aktualnych problemów i wyzwań stojących przed Unią Europejską, m.in. kryzysu migracyjnego, polityki multikulti, problemu bezpieczeństwa w strefie Schengen, Brexitu, a także innych bieżących wydarzeń.

„Humaniści” chętnie podjęli dyskusję z europosłem i pytali o kwestie szczególnie dla nich interesujące, takie jak wizyta premier Szydło w Parlamencie Europejskim czy sylwestrowe serie seksualnych napaści w Niemczech.

Organizatorem spotkania uczniów naszego liceum z Janem Olbrychtem był przedstawiciel Rady Rodziców – pan Artur Kaczor.

Aleksandra Skrabel

fot. Adam Doliba