I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Europejski Dzień Języków 2021 – relacja

Europejski Dzień Języków 2021 – relacja

27 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Na uczniów czekały liczne atrakcje – wykład, prezentacje, koncert piosenki i poezji obcojęzycznej, konkurs na plakat i przebranie. Naszym gościem był dr Daniel Vogel, który w trakcie swojego wykładu “Conradian Motifs in selected Science Fiction works by Stanisław Lem” przedstawił wątki łączące twórczość wielkich pisarzy Josepha Conrada i Stanisława Lema.

Tradycyjnie imprezę uświetnił szkolny chór pod batutą Pani Iwony Remiorz.

Albert Zientek z kl.3Al swoją prezentacją wprowadził nas w temat opowiadając o różnorodności i pochodzeniu języków obcych w Europie, a zaraz potem rozpoczął się koncert piosenki i poezji obcojęzycznej, który jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Repertuar był bardzo urozmaicony, były piosenki, wiersze oraz bajki w różnych językach a publiczność bawiła się świetnie.

Tegoroczny EDJ zakończyliśmy spotkaniem z naszymi absolwentkami, dla których języki obce stały się na tyle ważne, że postanowiły związać z nimi swoją przyszłość. Z dużą dawką humoru opowiedziały o swoich przygodach związanych z uczeniem się języków oraz perspektywach, które daje im znajomość języków.

W tym dniu w szkole było niezwykle kolorowo. Oprócz strojów i maseczek królowały kolory flag krajów europejskich gdyż tylko taki ubiór gwarantował przywilej niepytania.

Nasi prowadzący Zuzanna Kralka kl.3a i Wojciech Śmieja kl.3AL pożegnali nas w różnych językach i zaprosili na Europejski Dzień Języków 2022. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie nam pomysłów na zorganizowanie równie udanej imprezy.

Wyniki konkursu na plakat :
I miejsce – Antonina Snopek 3g
II miejsce – Wiktoria Bonk 1a
III miejsce – Martyna Kusiak 3g

Więcej na temat konkursu: http://zs1.rybnik.pl/edjo-2021-konkurs-na-przebranie.html

Wyniki konkursu na przebranie:
I miejsce – Dominika Wala 1f
II miejsce – Igor Albin 2a
III miejsce – Wiktoria Borecka 2f

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy.