I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku Discover Canada

Discover Canada

Uczniowie naszej szkoły: Natalia Omiotek (kl.2e), Maurycy Jakiel (kl.2f) i Patryk Żymełka (kl.2f) wzięli udział w kolejnej VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie, który jest organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w ZS1 w Żorach oraz Uniwersytet Śląski.

Półfinał, do którego zakwalifikowało się 70 uczniów, odbył się pod koniec lutego lutego w Sosnowcu na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego.

Po wykładzie “Canada:  Young Country and Country of Youth” oraz spotkaniu z  Jeanette Sautner,  radczynią ds. politycznych i społecznych  w Ambasadzie Kanady w Polsce, uczestnicy przystąpili do części pisemnej konkursu tj. testu składającego się z pytań otwartych oraz pracy pisemnej na jeden z trzech podanych tematów. Do części finałowej przeszło 12 najlepiej ocenionych prac. Najlepszy wynik uzyskał Patryk Żymełka, zajmując 18 miejsce. Gratulujemy wszystkim udziału w półfinale.